Ali Dürüst’ten Melo yorumu

Ali Dürüst’ten Melo yorumu

Basında Bugün Yorum yok Ali Dürüst’ten Melo yorumu

Galatasaray’da kulübünde ikinci başkanlık ve basın sözcülüğü görevlerini yürütmüş isimlerden olan Ali Dürüst, Felipe Melo hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’da kulübünde ikinci başkanlık ve basın sözcülüğü görevlerini yürütmüş isimlerden olan Ali Dürüst, Fenerbahçe derbisinde Emre ile yaşadıkları diyalog yüzünden gündeme gelen Felipe Melo hakkında açıklamalarda bulundu.

“Disiplinsizliği gündeme gelmedi”

Dürüst, disiplinsiz hareket oyun kurallarının dışındaysa bunun tayin edileceğini, Melo’nun cezasını çekeceğini ifade etti. “Zaman zaman da çekmiştir zaten. Ama sadece Melo’ya değil oyunun geneline bakılmalı. Fenerbahçe karşılaşmasında da sadece Melo’ya bakmamak lazım. Melo’nun hareketine gelene kadar onun evveliyatına dikkat edilmeli. Tabii ki oyuncular bu gibi tahriklere kapılmamalı. Yapılacak bir tedbir varsa Galatasaray yönetimi zaten alır ama ben bu anlamda bir tedbir alınması gerektiğini düşünmüyorum” diye konuştu.

“Geçmişte yaptıklarıyla ilgisi yoktu”

Brezilyalı futbolcu Fiorentina ve Juventus’ta saha içindeki disiplinsizlikleriyle gündeme gelmiş, en kötü yabancı oyuncuya verilen kinayeli bir ödül olan “Yılın bidonu” ödülünü de almıştı.

Eski yönetici Ali Dürüst, Melo’nun Galatasaray’a geliş sürecini ise “İtalya’dan kiralarken orada yılın bidonu seçilmesi veya disiplinsizlik olayları gibi durumlar gündeme gelmedi. Buradaki performansının ne olacağını öngörmek için onu kiraladık. Kiralık kararımızın geçmişte yaptıklarıyla bir ilgisi yoktu. Adaptasyon sürecindeki riski ve bonservisini göz önüne almıştık. Melo, Galatasaray’ın büyüklüğünden dolayı kiralık gelmeyi kabul etti. İkinci sene de bunu kabul etti. 2 senedeki performansa bakınca Galatasaray adına büyük bir güç olduğunu düşünerek transferi sonuçlandırdık” ifadeleriyle anlattı.

2 kez kiralandı, sonra transfer edildi

2011-12 sezonunun başında Juventus’tan 1 milyon 500 milyon euro bedelle kiralandı. Sezon bitiminde İtalya’ya geri döndü. 2012-13 sezonu başında sezon sonuna katılamamış, bu kez ise bu kez 1 milyon 750 bin euro karşılığında kiralanmıştı. 2013-14 sezonunun start alacağı günlerde de Juventus’a 3 milyon 750 bin euro ödenerek bonservisi alınmıştı.

 

Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön