Basın Toplantısı: Roberto Mancini – Didier Drogba

Basın Toplantısı: Roberto Mancini – Didier Drogba

Basında Bugün Yorum yok Basın Toplantısı: Roberto Mancini – Didier Drogba

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini ve oyuncumuz Didier Drogba, Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak Chelsea maçı öncesinde Stamford Bridge’de düzenlenen basın toplantısına katıldılar.

Mancini yarınki maçta uygulayacağı sistemin sorulması üzerine, “Sistem ve kimin oynadığı önemli değil. Yarınki maçta sahaya çıkan 11’in vereceği performans önemli” dedi.

Roberto Mancini, basın mensuplarının, “Mourinho ile yemek yeme fırsatı buldunuz mu?” sorusuna, “Mourinho ile maçtan sonra yemeğe gidebiliriz. Kazanırsak ben öderim” cevabını verdi.

Maçın Drogba için önemli olduğunun hatırlatılması üzerine Mancini, “Drogba ile benim için durum aynı değil. Ben Manchester City’de teknik direktörlük yaptım. Benim için sadece bir maç. Kimsenin kendini kanıtlamasına gerek yok” yorumunda bulundu.

Didier Drogba ise, zor bir mücadele olacağını ifade ederek, “Büyük bir maç. Benim için oynamak zor olmayacak. Tanıdık yüzleri gördüğüm için mutluyum. Chelsea’ye karşı oynamak benim için zor olacak ama konsantre olacağım. Eski arkadaşlarımı ve taraftarları görmek çok içten. Profesyonel bir Galatasaray oyuncusuyum. Yarınki maçta en iyi şekilde performans göstereceğim. Oğlum yarın Galatasaray’ı tutacak” dedi.

Sahada en iyi oyunu ortaya koymak istediklerini kaydeden Drogba, “Galatasaray’da mutluyum. Yarın sahaya çıkıp en iyi oyunu oynamaya çalışacağız. Umarım yarın uzun zamandır kazanamadığımız deplasman maçını kazanırız. Beraberlik de yeterli bir sonuç olabilir” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde oynanan süper lig maçında oyundan alınmasına tepki göstermesinin hatırlatılması üzerine Didier Drogba, “Yarın başka bir maç. Bunu unutmamız lazım. Kararlar Mancini’nin” şeklinde konuştu.

Drogba, bir basın mensubunun, “Futbolu bıraktıktan sonra Chelsea’de teknik direktör olmayı ister misin?” sorusuna ise, “Futbol bana çok şey verdi. Futboldan sonra da teknik direktör olarak çalışmak ve buraya gelmek isterim” cevabını verdi.

Kaynak:Galatasaray.org

 

Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön