Beşiktaş ile Galatasaray Türkiye Kupası’nda eşleşti

Beşiktaş ile Galatasaray Türkiye Kupası’nda eşleşti

Basında Bugün Yorum yok Beşiktaş ile Galatasaray Türkiye Kupası’nda eşleşti
besiktas-ile-galatasaray-turkiye-kupasinda
Basketbolda Kadınlar Türkiye Kupası Sekizli Final kuraları çekildi

 

2-5 Mart tarihleri arasında Kayseri’de oynanacak olan Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası Sekizli Final kuraları çekildi.
Abdi İpekçi Spor Salonu’nda, Ankara ve Diyarbakır’da yaşanan terör olayları nedeniyle yapılan 1 dakikalık saygı duruşunun ardından gerçekleşen ve  TBF TV’den canlı yayınlanan kura çekimine TBF Başkanı Harun Edenay, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Bahar Akgün, Ali Türkmen, Mehmet Serkan Erdem ve takım temsilcileri katıldı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün, ”Ülkemizde yaşanan olaydan dolayı hepimizin başı sağ olsun diyerek başlamak istiyorum.  Hepimiz Kayseri’de olacağız. Kayseri kadın basketbolunda en çok seyirciyi toplayan ilimiz. Çok keyifli bir turnuva olacak” diye konuştu.
TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş ise “Hepiniz hoş geldiniz. Yaşanan olaylardan dolay çok üzgünüz. Takvimimiz çok sıkışıktı. Avrupa maçlarının etkilenmemesi için ilk gün dört maç oynayacağız. Kayseri’deki seyircilerimizi salona bekliyoruz” dedi.
Kadir Has Spor Salonu’nda oynanacak olan Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası’nda, Abdullah Gül Üniversitesi, Beşiktaş, BGD, Edirne Belediyesi Edirnespor, Fenerbahçe, Galatasaray, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Yakın Doğu Üniversitesi yer alacak.
İlk iki maçın galipleri ile son iki maçın kazananları yarı finalde eşleşecek. Kayseri Kadir Has Spor Salonu’nda yapılacak turnuvada yarı finaller 3 Mart, final ise 5 Mart’ta oynanacak. 2015-16 Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası Sekizli Final Eşleşmeleri ve programı şu şekilde oluştu:
2 Mart Çarşamba:
13.00 Fenerbahçe-Hatay Büyükşehir Belediyespor
15.15 Yakın Doğu Üniversitesi-Abdullah Gül Üniversitesi
17.30 Basketbolu Geliştirenler Derneği-Edirne Belediyesi Edirnespor
19.45 Beşiktaş-Galatasaray
Kaynak: Skorer
Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön