“Çin’de gözden uzaktım”

“Çin’de gözden uzaktım”

Basında Bugün Yorum yok “Çin’de gözden uzaktım”

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, sarı-kırmızılı ekibin başına geçmesine şaşıranlara yanıt verdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, sarı-kırmızılı ekibin başına geçmesine şaşıranlara yanıt verdi.

Çin U-16 ve U-19 milli takımlarındaki görevinin ardından Türkiye’ye gelen Riekerink, “Galatasaray’ın başına geçmeme şaşıranları anlıyorum. Çünkü ben beş yıldır Çin’de çalışıyordum. Orada biraz gözden uzakta oluyorsunuz. Buradaki görevime başladıktan kısa bir süre sonra A takım hocalığı teklifi almak benim için de sürpriz oldu. Ancak kulübün bana ihtiyacı oldu, ben de cevap verdim” dedi.

Türkiye’de yaşanan olayların, konsantrasyon açısından kendilerini zorladığını da belirten Hollandalı hoca, “Ankara ve İstanbul’da terör olayları yaşandı. Umut Bulut babasını kaybetti. Fenerbahçe ile yapacağımız maç, iki saat kala iptal edildi. Bu olaylar yaşanırken futbola odaklanmak kolay değil. Kalan iki ayda her şeye rağmen hedefimize ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı ekibin yeni transferlerinden Ryan Donk ile ilgili görüşlerini de dile getiren Jan Olde Riekerink, “Donk’un savunmada olması hoşuma gidiyor. Fizik gücüyle bu bölgede etkili görev yapabiliyor ayrıca hava toplarında da iyi… Ancak orta saha için de önemli bir alternatif” ifadesini kullandı.

 

Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön