Fatih Terim ve Popescu UEFA’ya konuştu

Fatih Terim ve Popescu UEFA’ya konuştu

Basında Bugün Yorum yok Fatih Terim ve Popescu UEFA’ya konuştu

UEFA’nın internet sitesi Galatasaray’ın 2000’deki kupa zaferiyle ilgili çarpıcı bir röportaj yayınladı.

UEFA’nın internet sitesi, Galatasaray’ın 2000 yılında kazandığı UEFA Kupası’yla ilgili olarak Teknik Direktör Fatih Terim ve Popescu ile görüntülü röportaj yaptı.

Terim, bu başarının altındaki en önemli sebebin iyi futbolcu grubuna sahip olmakmtan geçtiğini söyledi ve şöyle devam etti:

“Doğru oyuncular ve iyi bir takımdık. Doğru bir stratejiyle oynadık. Ayrıca çok çalıştık. Ben değil, biz duygusuyla hareket etmek de başarıyı getirdi. Ardından iyi, yetenekli ve harika futbolcularla başarıya ulaştık”.

Popescu ise görüşlerini şöyle sıraladı:
“Bu sadece Galatasaray için değil Türkiye için çok önemli bir başarıydı. İlk kez bir Türk takımı kupa kazanmıştı. Kimse beklemiyordu, inanılmaz başarıydı. O dönemde Türk futbolunun en iyi takımıydı Galatasaray. Kupayı kazandıktan sonra uçaktan İstanbul’a indiğimizde her yer insandı. Taksim’de büyük kutlama yaptık, 50 bin insan vardı. Fatih Terim, takımın en önemli parçasıydı. Oyuncuları çok iyi adapte etti. Takımdaki herkes birbirine saygı duyuyordu. Terim, agresif ve hırslı yapısıyla takımı yönetiyordu. Finalde rakip Arsenal’di. Henry, Overmars gibi çok iyi olağanüstü oyuncuları vardı. Fatih Terim kaçıncı penaltıyı atmak istediğimi sordu, ben de forma numaram olan 4’ü seçtim. Topa vurdum ve golü attım. Golü attıktan sonra çok mutlu oldum. İnanılmaz anlardı.”

 

Kaynak:Mynet

Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön