Jan Olde Riekerink’ten Ajax modeli

Jan Olde Riekerink’ten Ajax modeli

Basında Bugün Yorum yok Jan Olde Riekerink’ten Ajax modeli

Yeni transferlerle birlikte güçlenen Galatasaray, artık 4-2-3-1, 4-3-3 ve 4-4-2’nin dışına çıkamayacak. Bu oyun düzenine göre takımını hazırlayan Jan Olde Riekerink alt yapıda da herkesin bu plana sadık kalmasını istedi…

Sezon öncesi hazırlık kampında yeni transferlerin olmaması nedeniyle zorlanan Galatasaray’ın Hollandalı çalıştırıcısı Jan Olde Riekerink, toplamda 7 transferin de artık takımda olması ile birlikte isteklerini de takıma ezberletmek için kolları sıvadı.

Galatasaray’ın Hollandalı çalıştırıcısı Jan OldRiekerink’in yeni dönem için aklında üç farklı oyun şablonu bulunuyor. Alternatifli bir kadroya sahip olan ve Ajax alt yapısında yetişen önemli isimlerin de hocası olan Riekerink, sadece A takıma değil tüm yaş gruplarına bu üç oyun planının öğretilmesini istiyor.

İlk olarak takıma 4-2-3-1’i yerleştirecek olan Galatasaray’ın teknik patronu Jan Olde Riekerink ardından da sezon içinde 4-3-3 ve 4-4-2’ye göre saha içinde dağılım yaptıracak. Galatasaray’ın deneyimli teknik adamı Riekerink, bu oyun planlarını gerektiğinde rakibe göre değiştirerek kullanmak üzere hareket ederken maç içinde bile değişikliğe gidecek.

Galatasaray’ın Hollandalı hocası Riekerink, tüm sezon bu oyun planları üzerinde durup asıl hedefini ise gelecek sezon olarak belirledi. Sadece bu yıl değil takımın tam olarak oturması ile birlikte gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde başarı için planlarını oluşturan Hollandalı’nın bir diğer planı ise alt yapı.

Toplantı yaptı

Ajax modelini hayata geçirip tüm kulübün aynı oyun sistemlerini uygulamasını ve oyuncuların bir üst yaş grubuna çıktığında daha verimli olmasını isteyen Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, bunun için de alt yapı hocaları ile görüşüyor.

Herkesin 3 farklı oyunu takıma uygulamasını ve bu plana sadık kalmalarını arzu eden Galatasaray’ın hocası Jan Olde Riekerink, ayrıca alt yapı maçlarını da takip ederek denetleme de yapacak.

 

Kaynak:VATAN

Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön