Riekerink, varlık içinde yokluk çekiyor!

Riekerink, varlık içinde yokluk çekiyor!

Basında Bugün Yorum yok Riekerink, varlık içinde yokluk çekiyor!

Galatasaray’da Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, mevcut kadrodaki 5 stoperden de memnun değil…

Hakan Balta, Chedjou, Semih, Serdar Aziz ve Koray Günter...

Elindeki 5 stoperden gerek sakatlıklar gerekse performans açısından istediği verimi alamayan Galatasaray’ın Hollandalı hocası Jan Olde Riekerink, yönetime rapor sunarak, devre arasında transfer yapılmasını istedi.

Verimli bir transfer dönemi geçiren ve sezona iyi bir başlangıç yapan Galatasaray’da, buna rağmen operasyon devam edecek gibi görünüyor. Çünkü teknik direktör Jan Olde Riekerink, yöneticilerle yaptığı rutin görüşmede, mevcut stoperlerin durumundan memnun olmadığını bildirdi. Gerekçelerini de Galatasaray yönetimine sıralayan 53 yaşındaki çalıştırıcı Jan Olde Riekerink, şampiyonluk için bu bölgeye mutlaka bir takviye yapılmasını istiyor.

‘Maç içinde hep sakatlanıyor’

Galatasaray’ın teknik patronu Jan Olde Riekerink’e göre şu an ilk 11’de görev yapan ikiliden Hakan Balta, maç içinde sürekli olarak sakatlık yaşıyor ve oyuna bu şekilde devam etmek zorunda kalıyor. 33 yaşındaki Hakan Balta’nın yoğun maç temposu kaldıramayacağını da belirten Riekerink, alternatif olarak transfer edilen Serdar Aziz’den ise hiç yararlanamadığı için şikayetçi.

A Milli Takım’da oynamasına rağmen Galatasaray’da tek bir dakikası olmayan ve ameliyat edilen genç savunmacı Serdar Aziz, bir süre daha formasından uzak kalacak.

‘Fiziksel olarak geriye gitti’

Bu sezon şans bulamayan bir başka savunmacı da Semih Kaya. Herhangi bir sakatlığı bulunmamasına rağmen genç oyuncu Semih Kaya’nın fiziksel olarak geriye gittiğini belirten RiekerinkAurelien Chedjou’nun performansından da memnun değil. Ayrıca Kamerunlu’nun kontratı sezon sonunda bitiyor ve yaz döneminde kendisini göndermek için yönetim büyük çaba harcamıştı.

Koray Günter ise sakatlanarak sezonu kapatmıştı. Galaatasaray yöneticilerininRiekerink’in talebini değerlendirerek, şimdiden kolları sıvayacağı ifade ediliyor.

 

FANATİK

Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön