Riekerink’den kadroya ”yaş” ayarı

Riekerink’den kadroya ”yaş” ayarı

Basında Bugün Yorum yok Riekerink’den kadroya ”yaş” ayarı

Leiva ve Niasse’yi heyecanla bekleyen Riekerink; 1990 sonrası doğan Linnes, Serdar ve Bruma’yı yaşı ilerlemiş Sabri, Hakan ve Yasin’in yerine düşünüyor.

Serdar Aziz ve Emrah Başsan’ı kadrosuna katan G.Saray transferde gaza bastı; orta sahaya Lucas Leiva ve forvete Oumar Niasse takviyelerinde mutlu sona yaklaştı.

Yönetim PSV’den gelen resmi teklife rağmen Bruma’yı satmama kararı aldı. Leiva ve Niasse’yi heyecanla bekleyen Riekerink’in kafasındaki ilk 11 ve sistem de şekillenmeye başladı. Geçen sezon 30 yaş ortalaması ile ligin en yaşlı takımı olan G.Saray’ı gençleştirecek Hollandalı hoca, 1991’li Linnes’i 1984’lü Sabri’nin, 1990’lı Serdar Aziz’i 1983’lü Hakan Balta’nın, 1994’lü Bruma’yı 1987’li Yasin’in yerine düşünüyor.

LEİVA, 4-3-3’ÜN ANAHTARI OLACAK

İdeal 11’inde 1990 sonrası doğumlu oyuncu sayısını artırmak isteyen Riekerink, Linnes-Carole-Bruma üçlüsünden hazırlık maçlarında bile vazgeçmiyor. Birinci stoperi Chedjou olan ve Serdar Aziz’i Beşiktaş’la oynanacak Süper Kupa’ya saklayan Riekerink, Selçuk ve Sneijder’in ortasına koyacağı Leiva’yı 4-3-3 sisteminin anahtarı olarak görüyor. Bruma ve Podolski’yi kanatlara koyacak G.Saray’ın hocası, Niasse’yi uçta kullanacak. Umut’u kadro dışı bırakan Riekerink forvete takviye beklerken, Dzemaili’nin durumuna göre orta sahaya bir transfer daha olabilir.

 

KAYNAK:SABAH

Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön