Roberto Mancini, Bursaspor maçı sonrası açıklamaları

Roberto Mancini, Bursaspor maçı sonrası açıklamaları

Basında Bugün Yorum yok Roberto Mancini, Bursaspor maçı sonrası açıklamaları

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Bursaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, farklı skorla kazanılan Bursaspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında şu açıklamaları yaptı.

Sahada galibiyeti hak eden taraf olduklarını belirten Roberto Mancini, “Yaptığımız bazı hatalardan dolayı kalemizde 2 gol gördük. İlk yarı biterken attığımız gol maçı döndürdü ve ikinci yarıda birçok gol atıp, güzel bir galibiyetle turu atladık” şeklinde konuştu.

Mancini, Galatasaray’ın deplasman performansı ile ilgili olarak, “Futbol gerçekten enteresan bir oyun. Benim Inter’deki ilk sezonuma bakarsanız, beraberlikler aldığımı görürsünüz. O zaman da çok iyi oynuyorduk ama bir şekilde olmuyordu. Sonuçta üç aydır deplasmanda galip gelemeyen bir Galatasaray vardı, baktığınızda bu da enteresan bir durum. Ama burada birçok hatalar olmuş olabilir. Bazı hatalar sonucunda bu sonuçlar ortaya çıkıyor. Diğer taraftan lige bakıldığında şampiyonluğu hak eden bir Fenerbahçe var” diye konuştu.
Dizilişte takımın sahada tek forvetle yer alması ile ilgili olarak Roberto Mancini, “Futbolun garipliği aslında bu sorunun içinde de gizli. Sahada iki ya da üç forvetle yer aldığımız zaman golleri bulamadık ve galip gelemedik ama tek forvet oynadığımız zaman böyle bir galibiyet geldi. Aslında burada futbolun temel kuralı olan hareketlilik ortaya çıkıyor. Sahadaki oyuncuların -nasıl ikinci yarı yaptıysak- hareketli olmaları gerekiyor. Çünkü hareketli olduğunuzda forvetsiz oynasanızda güzel sonuç alabilirsiniz” dedi.

2-0 geriye düştükleri dakikaya kadar da iyi bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden Mancini, “Maç oraya gelene kadar 3-4 tane final pasında hata yaptık. Belki o hataları yapmasak çok farklı bir sonuç olacaktı. Geriye düşünce müdahale gerekiyordu. Sabri’yi kanat anlamında ileri attım. Sabri çabuk bir oyuncu, yapacağı koşular olduğu için böyle bir değişiklik yaptık. Sonra güzel de bir sonuç geldi” diye konuştu.“Duyguların ön plana çıkmasını anlıyorum”

Not kağıtları ile ilgili gelen soruyu cevaplayan Mancini, “İnsanların bunu anlaması çok zor. İnsanların beni eleştirmesi çok umrumda değil. Değişiklik olunca bazı oyuncuların yerleri değişiyor. Bu yüzden müdahale etmek zorunda kalıyorsunuz”dedi.


Roberto Mancini, ilk yarının son dakikasında attıkları golün önemine değinerek, “Futbolda duyguların ön plana çıkmasını anlıyorum ama kafanızı da kullanmanız gerekiyor. Yüreğiniz sıcak olmalı, ortaya koymalısınız ama bunu yaparken sakinliğinizi de korumalısınız. Bugün 2-0 geriye düştük ama ne zaman ilk yarının sonunda golü bulduk, orada bir reaksiyon gösterdik. O gol bize, galibiyetin geleceğine inandırdı” dedi.

İtalyan teknik adam bir başka soru üzerine, antrenörlük kariyerinin en önemli maçlarından bir tanesi olduğunu söyleyerek, “Deplasmanda 2-0 geriye düşüyorsunuz ve tur atlamanız için üç gol atmanız gerekiyor. Kesinlikle antrenörlük kariyerimin en önemli maçlarındandı. Futbolcularımı sizlerin aracılığı bir kere daha tebrik ediyorum. Bu galibiyeti hak ettiler. Takım olarak galibiyeti hak ettik” diyerek sözlerini noktaladı.
Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön