Roberto Mancini’den Derbi Yorumu

Roberto Mancini’den Derbi Yorumu

Basında Bugün Yorum yok Roberto Mancini’den Derbi Yorumu

Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi 1-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, karşılaşma ile ilgili olarak şunları söyledi:

Sahada daha çok pozisyona giren tarafın Galatasaray olduğunu belirten Mancini, “Bugün sahada daha iyi oynayan ve birçok pozisyona giren Galatasaray vardı. Eksik olan şey ikinci goldü, ikinci golü bulabilirdik yakaladığımız pozisyonlarda” dedi.

Roberto Mancini, Selçuk İnan ile ilgili gelen soruyu ise, “Bu çok büyütülecek bir olay değil. Selçuk’la aramızda kesinlikle bir şey geçmedi. O yüzden bu çok büyütülecek  ya da üzerine konuşulacak bir konu değil” şeklide cevapladı.

Mancini derbinin kalitesi ile ilgili gelen soruyu, “Benim söylediğim şöyle bir konu vardı. Biliyorsunuz bir yabancı kuralı var. Bu kuralların bu şekilde olması, kapalı olması aslında çok iyi değil Türkiye Ligi için. Bunların serbest olması gerekiyor. Çünkü serbestlik olduğu zaman otomatikman buraya çok kaliteli oyuncular gelecek. Kaliteli futbolcuların buraya gelmesi Türkiye Ligi’nin daha fazla seyredilmesine sebep olabilir ve ligin kalitesini de yükseltebilir.  Galatasaray – Fenerbahçe maçı çok önemli bir derbi. Manchester, Milan ya da Avrupa’daki diğer derbilerden çok farkı olduğunu düşünmüyorum” şeklinde yanıtladı.

Galatasaray’ın maç boyu oyunu domine ettiğini ifade eden Mancini, “Baktığınız zaman 11’e 10 kaldıktan sonra topa daha çok hakim olan ve topu tutan bir Galatasaray vardı. İkinci golü bulsak; üçe – dörde gidebilirdi. Ne yazık ki ikinci golü atamadık. Maçın geneline baktığınızda bir kişi eksik kaldığında Fenerbahçe, oyunu daha domine eden, topa daha çok sahip olan bir Galatasaray vardı sahada. Diğer taraftan Fenerbahçe’nin de ne kadar güçlü ve kaliteli bir takım olduğunu unutmamak lazım.  Bir kişi eksik bile olsalar mutlaka saygı duyulması gereken bir takım” diye konuştu.

İtalyan teknik direktör, bir soru üzerine, Başkan Ünal Aysal’ın mükemmel bir başkan olduğunu ifade ederek, “Gerçekten mükemmel bir başkana sahip olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü ne olursa olsun hep takımın yanında olan ve destek veren bir başkanımız var. Bu da hem hoca hem takım hem de oyuncular için önemli. Sadece başkanımız değil, değerli yöneticilerimiz de var. Her zaman takıma destek oluyorlar” şeklinde konuştu.

Girdikleri pozisyonları gole çevirememelerini şansızlık ve hatalara bağlayan Mancini,”Futbolda böyle dönemler oluyor, girdiğiniz pozisyonları değerlendiremiyorsunuz. Buna şanssızlık da diyebiliriz, hatalara da bağlayabiliriz” dedi.

Mancini şampiyonluk yarışıyla ilgili soru üzerine, “Baktığınız zaman liderlik pozisyonuna, orada olmayı hak eden bir Fenerbahçe var. Çünkü bugüne kadar iyi oynadılar, iyi mücadele ettiler. O yüzden şu an için konuşmak gerekirse orayı hak eden bir Fenerbahçe var” dedi.

Roberto Mancini, sakatlığı nedeniyle bir süre takımdan ayrı kalan Didier Drogba’nın kendileri için önemli bir oyuncu olduğunu, kendisiyle bu sabah yaptıkları konuşma sonucunda derbide oynamasına karar verdiklerini ifade etti.

 

(galatasaray.org)

Bunu Paylaş:
Share

Author

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön