“Sizi ligden atarız” resti

“Sizi ligden atarız” resti

Basında Bugün Yorum yok “Sizi ligden atarız” resti

FIBA-ULEB kavgasında Türkiye Basketbol Federasyonu da tavrını belirledi, Eurocup’a katılan takımların ligden atılacağını söyledi. Şimdi gözler böyle bir durumda ‘ligden çekiliriz’ diyen Fenerbahçe ve Anadolu Efes’e çevrildi.

FIBA’nın Eurocup’a takım gönderen ülkeleri uluslararası organizasyonlardan men edeceğini açıklamasının ardından Türkiye Basketbol Federasyonu harekete geçti, kulüp temsilcileriyle görüşerek, ULEB organizasyonuna katılmaları durumunda ligden atılacaklarını söyledi.

Başkan Harun Erdenay ve yönetim kurulu üyeleri Eurocup’tan davet alacağı konuşulan 6 kulüp; Beşiktaş, Pınar Karşıyaka, Trabzon, Banvit, Gaziantep ve Uşak kulübünün temsilcileriyle buluşarak, FIBA’nın organize ettiği Şampiyonlar Ligi’ni seçmelerini, aksi durumunda Türkiye Ligi’nde yer alamayacaklarını ifade etti.

Türk takımlarının Eurocup’a gitmesi durumunda, olimpiyat elemelerinden çıkarılacaklarını ve 2007 Avrupa Şampiyonası ev sahipliğini kaybedeceklerini vurgulayan Erdenay, bu nedenle radikal bir karar almak durumunda kaldıklarını belirtti.

Eurocup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray, kupayı alırsa Euroleague’e katılacak, aksi durumunda Eurocup’ı tercih edecek ve TBF’nin başı ağrıyacak. Ayrıca, ULEB organizasyonu olan Euroleague’de mücadele etme hakkı bulunan Fenerbahçe ile Anadolu Efes’in daha önce kendilerinin rest çekeceğini ve Eurocup takımlarının yanında olacaklarını açıklamaları nedeniyle nasıl bir tavır alacakları merak konusu oldu.

 

(Skorer)

Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön