Sneijder, Fenerbahçe derbisinde yok

Sneijder, Fenerbahçe derbisinde yok

Basında Bugün Yorum yok Sneijder, Fenerbahçe derbisinde yok

20 Mart’ta oynanması planlanan ancak güvenlik önlemleri nedeniyle ertelenen Galatasaray–Fenerbahçe derbisi 13 Nisan’da oynanacak. Derbinin ertelenmesinin ardından Sneijder ve Hakan Balta’yı sakatlıklara kurban veren Galatasaray, iki kozunu da derbide kullanamayacak.

20 Mart 2016’da oynanması gereken ancak güvenlikle ilgili gelen ciddi istihbaratlar sebebiyle erteleme kararı verilen Galatasaray–Fenerbahçe derbisinin oynanacağı tarih belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören tarafından 13 Nisan Çarşamba günü oynanacağı açıklanan derbi için en önemli konulardan biri de Wesley Sneijder’in sakatlığı.
Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı, 25 Mart’ta oynanan Hollanda – Fransa karşılaşmasında sakatlanmış ve oyunu terketmek zorunda kalmıştı. Gelen bilgilere göre sahalardan 3 hafta uzak kalacak olan Sneijder, açıklanan yeni tarihe göre Fenerbahçe maçında takımdaki yerini alamayacak.
HAKAN BALTA DA YOK
Galatasaray’da bir diğer kayıp ise Hakan Balta. Türkiye’nin İsveç ile oynadığı ve 2-1 kazandığı karşılaşmada sakatlanan Hakan Balta’nın, sahalardan 1 ay uzak kalması bekleniyor. Tabloya bakılırsa Galatasaray, Sneijder’in yanı sıra Hakan Balta’yı da derbi maçta oynatamayacak.
Yaşanan bu sakatlıkların ardından Galatasaray’ın iki önemli kozunu kaybetmesi, sarı-kırmızılar için derbide büyük bir dezavantaj olacak.
(Milliyet)
Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön