Yeniden ‘Florya’ modeli

Yeniden ‘Florya’ modeli

Basında Bugün Yorum yok Yeniden ‘Florya’ modeli

Galatasaray’da futbol, Seyrantepe’deki yönetimden kopacak, Florya’ya devredilecek. Daha önce denenen ve başarılı olan modele göre, göreve gelecek kişilerin camianın bildiği, futbol geçmişi olan, saygı duyulan isimler olmasına dikkat edilecek.

Galatasaray’da önceki günkü yönetim kurulu toplantısında Sportif AŞ’de değişikliğe gideceğini açıklayan Başkan Dursun Özbek, adeta devrim niteliğindeki bu hamleyle başarıya ulaşmayı planlıyor.
Buna göre Galatasaray’da futbol, Seyrantepe’den değil, Florya’dan yönetilecek. Sportif AŞ Yönetim Kurulu’nun listesinde yer alan 7 isimden en az 3’ünün değişeceği yeni modelde göreve getirileceği belirtildi. Bu kişilerin, camianın bildiği,  futbol veya yöneticilikle ilgili geçmişi olan, saygı duyulan isimler olmasına dikkat edileceği dile getirildi. Bu konudaki görüşmelerin devam ettiği, yeni isimlerin birkaç gün içinde netleşeceği kaydedildi.
Herkese ayrı görev
Sportif AŞ’deki yeni değişimle futbolun başına gelecek 3 ismin, Florya’daki görevlerinin ayrı ayrı olacağı, herkesin yetkilenmesinin farklı olacağı vurgulandı. Buna göre, A takım, altyapı-tesis ve muhasebe üç farklı yöneticinin kontrolünde olacak.
Sportif AŞ’deki operasyonun 15 gün içerisinde tamamlanacağı bildirildi. Alınan diğer önemli bir karar da, teknik direktör konusu… Herkesin merakla beklediği isim de, bu yönetim değişikliğinden sonra netleşecek. Başkan Dursun Özbek’in, yeni teknik direktörün belirlenmesi için bu ekibin görüşlerini dikkate alacağı belirtildi.
(Skorer)
Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön