Dilmen’den Avrupa ve şampiyonluk tahmini!

Dilmen’den Avrupa ve şampiyonluk tahmini!

Basında Bugün Yorum yok Dilmen’den Avrupa ve şampiyonluk tahmini!
Eski milli futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’ndeki şansı için, “Fenerbahçe’nin şansı yüzde 75, Galatasaray’ın şansı ise yüzde 45 olarak görüyorum” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği “Tecrübe Konuşuyor” projesi Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen’in de katıldığı, Ersin Düzen’in de sunuculuğunu yaptığı projede öğrencilerle bir araya geldi. Özellikle Rıdvan Dilmen’e öğrenciler büyük ilgi gösterirdi. Rıdvan Dilmen ailesinin Denizli’de yaşadığını belirterek sık sık Denizli’ye geldiğini belirtirken, TRT Genel Müdürü Şenol Göka’nın Denizlili olması salonda büyük alkış aldı.
“LİGDE BEŞİKTAŞ VE FENERBAHÇE’NİN ŞANSI YÜZDE 50”
Bu yıl Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi ile ilgili konuşan Dilmen, “Görünen o ki zirvede iki takım yalnız kaldı. Dolayısıyla ikisi de güçlü takımlar olduğu için ligin son iki haftasına kadar gidecek. Hatta ikili averaja bile gidebilir. Ben kopma olmayacağını düşünüyorum. İki takım da bu süreçte puan kaybı yaşayabilir. Ben şu an itibariyle Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin şansının yüzde 50 olduğunu düşünüyorum” dedi.
Türkiye’deki futbol sistemiyle ilgili eleştirilere bulunan Dilmen şunları söyledi:
“Türkiye’de antrenör eğitmenliği var. Bence kulüp yönetim eğitmenliği de olmalı. Ülkemizde kulüplerin en büyük sıkıntısı futbolcu sirkülasyonu. Şimdi hazırlanan bir futbol yasası var. İnşallah doğru düzgün futbol yasası hazırlanır. Böylelikle kulüplerin ekonomik yapıları kontrol altına alınabilir. Türkiye’deki futbol kulüplerinin UEFA ile ciddi sıkıntıları var. Türkiye’de kulüpler futbol federasyonundan değil UEFA’dan korkuyor. Bir insanda Allah korkusu olacak. Yoksa da kanun korkusu olacak. Bizdekilerde maalesef kanun korkusu yok.”
UEFA AVRUPA LİGİ’NDE FENERBAHÇE’NİN VE GALATASARAY’IN ŞANSI
UEFA Avrupa Ligi’nde yer alan Galatasaray ve Fenerbahçe’nin şanslarını da değerlendiren Dilmen, “Fenerbahçe yılın en iyi maçını oynadı. Çok fazla gol pozisyonu yakaladı ancak değerlendiremedi. Belki de ilk maçta işi bitirebilirdi. Ben ilk kuralar çekildiğinde Fenerbahçe’nin şansının yüzde 55 olduğunu düşünmüştüm. Şimdi ise Fenerbahçe’nin şansının yüzde 75 olduğunu düşünüyorum. Galatasaray’a bakarsak Lazio aslında çok rotasyonlu geldi. Mustafa Denizli de beklenmedik bir ilk 11’le çıktı. Kuralar çekildiğinde Galatasaray’ın şansının yüzde 50 görmüştüm. Dün akşam alınan 1-1’lik beraberliğin ardından Galatasaray’ın şansının yüzde 45 olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Rıdvan Dilmen panelde bir engellinin yanına giderek kendisiyle fotoğraf çekildi.
Kaynak: Skorer
Bunu Paylaş:
Share

Author

Related Articles

Yorum Yap

Yorum yazmak için oturum açmanız gerekmektedir..

Arama

Yukarı Dön